Vajinismus tedavisi nasıl yapılır sorusuna anlaşılır cevap verebilmek için hazırladığımız bu makalemizde sizden gelen vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili merak ettiklerinizi yanıtlamak amacıyla hazırlanmıştır. 

Vajinismus tedavisi nedir, vajinismus tedavisi niye yapılmalıdır?, vajinismus tedavisine ne zaman başlamalıyım? gibi birçok soruyu insanlar kendilerine sormaktadır.  Öncelikle vajinismus olup olmadığınızı kesinleştirmeniz gerekmektedir. O yüzden sizin için hazırladığımız vajinismusmusmuyum testine bir göz gezdirmenizi tavsiye etmekteyiz. Çünkü bazen kadınlar vajinismus hastalığını yaşadıkları halde, vajinismus olduğunu kabul etmemekte ve vajinismusla geçirdikleri sürede başta kendileri ve beraberlikleri yıpranmaktadır. O yüzden bu vajinismus problemini yaşayan herkesin biran önce kendisi için en doğru olanı yapmasını öneririz.

Vajinismus tedavisi nasıl yapılır?

Vajinismus problemini yaşayan kadınlar niye bu durumda olduklarını sorduğumuzda, verdikleri yanıtların çoğu cinsellik ve cinsel ilişki ile ilgili bir çok yanlış  ve eksik bilgiye sahip olduklarını tespit etmekteyiz. Bunun dışında vajinismus problemi yaşayan bir kısım kadında niye ve niçin korktuğu hakkında bir fikir sahibi değillerdir. Sonuca bakarak vajinismus tedavisi kişinin yanlış doğrularını değiştirip, doğru ve rahatlatıcı bilgilerin verilmesi üzerine olmalıdır. Bunun içinde dünyada kullanılan vajinismus tedavi yöntemleri olarak;  bilişsel terapiler, davranışsal terapiler, bazı vajinismus tedavi merkezlerinde yardımcı olarak hipnoterapi eklenebilmektedir.  Bunların dışında vajinismusa yol açan nedeniniz anatomik nedenli ise yani cinsel ilişkiye girememe durumunuza yol açan neden kızlık zarınızın kalın veya septalı olması ise de bunlara yönelik cerrahi operasyonlardır ama burada dikkatinizi çekmek istediğimiz bir nokta bu tür kızlık zarı operasyonları oluıp, vajinismus tedavi merkezimize cinsel ilişkiye girememe korkusuyla vajinismus tedavisi almak için insanlar başvurmaktadır. Gereksiz yapılan operasyonlar kişiyi daha olumsuz etkilemektedir. Bununla birlikte kızlık zarı kalın denilip, herhangi bir  operasyona gerek kalmadan, vajinismus problemini çözen birçok hastamız bulunmaktadır. O yüzden kızlık zarı operasyonu önerildiğinde deneyimli ve güvenebileceğiniz merkezlerden görüş almanızı tavsiye etmekteyiz. Çünkü gereksiz yapılan bu operasyonlar , size zaman, moral ve para kaybettirir.  Paranızı yerine koyabilirsiniz ama vajinismusla geçirdiğiniz zamanınızı yerine koyamazsınız.

Vajinismus Tedavisi Avusturya Habibe İşletmeci

Vajinismus olup avusturya'da, almanya'da, belçika'da, holanda da vs.. avrupada yaşıyor olabilirsiniz ve vajinismus sizin kabusunuz olmuştur. Yakın çevreniz sizi mutlu ve örnek bir çift olarak gösterirken kendinizi çok daha farklı hissedebilirsiniz.  Eşiniz yanınızda olsa bile vajinismus yüzünden boşanmayı, ayrılmayı düşünebilirsiniz. Vajinismus için değişik tedaviler almış, vajinismus tedavi yöntemleri almış olabilirsiniz. Bütün bu süreçte maddi ve manevi zararın yanında, bunalımdasınızdır ama unutmayın ki mutlaka sizin için, siz istedikten sonra çözüm vardır. Vajinismusta çözümsüz değildir.

vajinismus tedavisi avusturya


Vajinismus Tedavisi Sakarya - Ayfer Öğretmen

 Vajinismusu fark ettiğinizde evliliğinizin başında olup sizin kabusunuz olmuştur. Vajinismusu yenmek için kızlık zarı operasyonu geçirmiş olup hala vajinismus problemini taşıyor olabilirsiniz. Bu tablo size hayattan ve kadın olmaktan soğutur. Vajinismusu kimseyle paylaşamazsınız. Cinsel anlamda saplantılı ve korkulu yaşantınız vardır. Bütün bu tablodan kısa süreler içersinde yanlış doğrularınız, bilgi eksikliğiniz yüzünden, içinde bulunduğunuz vajinismustan doğru bilgi ve telkinlerle kurtulursunuz.

vajinismus tedavisi öğretmen


Vajinismus tedavi merkezimizde ilk görüşme kişinin gerçekten vajinismus probleminin olup olmadığı, vajinismus ise vajinismusla ilgili değerlendirmelerinin tespiti içindir. Bu ilk görüşmedeki değerlendirme kişinin vajinismus tedavisindeki başarısı için çok önemlidir. Kişiye vajinismusla ilgili bilgilendirmeler verilir ve jinekolojik değerlendirmesi yapılır. Çünkü vajinismus probleminizin kaynağı eğer anatomik nedenli ise ? veya psikolojik kaynaklı ise ? cinsel ilişki ile ilgili sahip olduğunuz yanlış doğrularınızdan kaynaklı ise vajinismus tedavi şekliniz ona göre planlanmaktadır.

Vajinusmus tedavi merkezimizde yapılacak jinekolojik muayene basit, kolay, ağrısız ve kısa sürelerde biten bir değerlendirmedir. Bu jinekolojikl muayene esnasında herhangi bir alet kullanılmaz, jinekolojik muayenede tuşe yapılmamaktadır. Bu değerlendirmede sizin dış genital yapınızın genel bir değerlendirmesi yapılmaktadır. Anatomik bir engel olup olmadığı hakkında değerlendirme yapılır.  
Burada önemli olan sizin vajinusmus hastalığınızın kaynağı, gerek anatomik olarak kızlık zarınızın kalın olması olsun, gerekse normal olsun sizin vajinismus hastalığınızı çözmeniz konusunda sizi doğru bir şekilde yönlendirmesidir. 

Vajinismus nedeniniz anatomik değilse vajinismus hastalarının büyük çoğunluğu cinsellikle ilgili, cinsel ilişkiye girmekle ilgili bir takım yanlış inanış, yanlış bilgiler ve veya eksik bilgilerden kaynaklanmaktadır. Vajinismus tedavi merkezimizde alacağınız vajinismus tedavi programınız bunların üzerine kurulu olup bilişsel terapiler, davranışsal terapiler ve bilinçli hipnoz uygulanmaktadır.

Bilişsel terapide kadın doğum uzmanı tarafından genel kadın genital sistemleri ile ilgili genel bilgiler ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Vajinismus probleminize yol açan yanlış düşünce ve bilgi eksiklikleriniz bir kadın doğumcu gözüyle değerlendirilir ve size anlaşılır  sağlıklı doğru bir şekilde bilgilendirme verilir. Bu bilgilendirme sizi konuyla ilgili rahatlatır ve vajinismus hastalığınzıdan ilk adımınızı atmanızda faydası olur.

Bilişsel terapilerle birlikte davranışsal terapilerde size uygun olacak şekilde verilir. Davranışsal terapide, vajinismus hastasına oldukça kolay, basit ve ağrısız egzersiz programları verilmektedir. Kişinin bu egzersizleri ne şekilde, nasıl ve kolay şekilde yapılabileceği konusunda bilgilendirmeler yapılır. Vajinismus tedavi merkezimize kesinlikle parmak egzersizleri verilmemektedir. Bütün bu tedavilerin amacı kişiye kendisinin farklı olmadığının anlatılması ve anlaşılması üzerine olmalıdır. Kişi bu tedavileri aynı anda, doğru bir yaklaşımla aldığı zaman vajinismus hastalığından kurtulmak için çok büyük bir adım atmış durumdadır. Bu tedaviler sırasında size kesinlikle uyku hali olmayan, bilinçli hipno-terapi uygulanabilmekte, sizin seans sırasında ruhsal olarak rahatlamanızı ve konuyla ilgili konsantrasyonunuzu yükseltme amaçlıdır. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Beyhan hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Vajinismus probleminizi uzun süredir taşıyor olup, vajinismusu tedavi almanıza rağmen çözememişsinizdir. Vajinismusunuzu kabul edip, onla yaşarsınız. Fakat vajinismus sizin yakın çevrenizde ev, aile ortamında karşınıza çıkar ve mutsuz eder. Eşinizle de boşanma aşamasına gelmişsinizdir. Oysa ki oldukça kısa süreler içersinde, uygun vajinismus tedavisi yöntemleriyle bunalmadan, sıkılmadan bu problemden kurtulursunuz.  

12 yıllık evli vajinismus tedavisi


Vajinismus İstanbul - Begüm hanımın düşünceleri

Vajinismus problemini yaşarken eşinizle birbirinizi suçlayıcı tavır sergilersiniz. Artık bebek sahibi olmak istersiniz. Vajinismus yüzünden sağlıklı cinsel ilişkiye giremediğinizden diğer suni yollardan aşılama ve tüp bebek yönetemi denersiniz. Bazen gebelik elde edemeyebilir, bazen gebeliği yakalayabilir ama bebeğinizi daha doğmadan kaybedebilirsiniz veya anne ve babada olabilirsiniz. Sonuçta vajinismus probleminiz hep sizledir. Bütün bu durumları yaşamak yerine size uygun vajinismus tedavi yöntemleriyle yenebilir, ilişkiye girdiğinizi anlamayabilirsiniz, geçen senelerinize üzülürsünüz.

vajinismus tedavisi ve tüp bebek


Vajinismus olduğunuz halde vajinisnismus olduğunuzu kabul etmeyip, vajinismusun getirdiği sıkıntıları yaşayarak bir süre geçirebilirsiniz. Sonuçta bilgi eksikliğiniz nedeni ile yaşamış olduğunzu vajinismus yüzünden beraberliğinizde mutsuz olup, mutsuz edip zaman kaybedebilirsiniz. Vajinismus tedavisinde eş zorunluluğu yoktur. Bazı kadınlar, vajinismus tedavilerinde eşsiz gelmek istemektedir. Sonuçta vajinismus tedavi merkezimize ister eşinizle, ister eşsiz vajinismus tedavi programınızı alabilmektesiniz. Burada önemli olan sizin vajinismus probleminizi çözme arsunzu ve isteğinizdir. İstemek ve arzulamak sadece sözde olamamalı ve vajinismus hastalığınızı yenmek için en azından bir adım atmanız gerekmektedir.

Vajinismus tedavisi istanbul - Esin hanımın tedavi hakkındaki yorumları

vajinismus tedavisi esin


Vajinismus tedavisinin süresi genelde kişiyle ilgili olup, 3-4 kez gelip vajinismus tedavisini alarak sonuca ulaşabilmektedir. Genelde bu süre 3 gün ile haftalar içerisinde sonuçlanmaktadır.

Vajinismus tedavisi danimarka -  Sibel hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

vajinusmus tedavisi danimarka


Vajinismus tedavisi almanya'dan Selma hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

 

vajinismus tedavisi almanya