Vajinismus problemi çeken çiftler, cinsel ilişkiye giremedikleri için gebe kalma şanşları oldukça düşüktür. Vajinismus problemini yaşayan çiftlerin çevrelerinden duydukları en sık sorulardan biri "Bebek yok mu?","Çocuk yok mu?" sorularıdır. Bununla birlikte geçen süre zarfında vajinismus hastalığı yaşayan çifte çevrelerindeki aileler gibi çekirdek aile olma ve anne&baba olmak isteyebilmektedir. Bunun dışında vajinismus hastalığı yaşayan kadın, yaşının ilerlemesiyle gebe kalma şansı azalmaktadır. Bütün bu süreçte bunalmış olan vajinismuslu çift tam olarak sağlıklı ilişkiye giremedikleri için kadın doğum doktorlarına aşılama yada tüp bebek merkezlerine başvurmaktadırlar.

Evet sonuçta vajinismusu yaşarken sizde yardımcı üreme teknikleriyle gebe kalabilirsiniz ama durumunuzu ayrıntıya dökecek olursak, bebek sahibi olmak sizin vajinismus probleminizi sadece ertelemenize neden olmakta, çocuklu ve vajinismuslu olarak evliliğinize devam etmektesinizdir. Ayrıca doğurmuş olduğunuz bebeğinize bir kardeşde istediğiniz zaman gene tüp bebek veya aşılama yaptırmak zorundasınızdır. Bu tedaviler sırasında horman ilacı alacaksınız, maddi olarak bir bedel ödeyeceksiniz ve belkide bu tedaviler sonucunda gebelik elde edemeyeceksiniz. Bunların neticesinde yine zaman, para ve moralinizi kaybedeceksiniz. Hatta bu süreçlerde dahada yıpranıp kendinizi tükenmiş hissedebilirsiniz. Oysa ki düzgün ve size uygun bir tedavi ile vajinismus problemini yenip doğal yoldan gebe kalıp anne ve babada olabilirsiniz. Bu tabloları size daha iyi aktarabilmek için vajinismus nedeniyle bütün bu sıkıntıları çekmiş tecrübeleri aşağıdan takip edebilirsiniz.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Begüm Hanım - Aşılama, Tüp bebek ve Vajinismus tedavisi hakkında düşünceleri

vajinismus, aşılama ve tüp bebek


 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Neşe Hanım - Aşılama, Tüp bebek, Kızlık zarı operasyonu ve Vajinismus tedavisi hakkında düşünceleri

vajinismus tedavisi ve tüp bebek istanbul