Vajinismus hastalığı nedeni ile içinde bulunduğunuz ruh durumu normalden farklı olup, kendinizi iyi hissetmeyip, mutsuz ve çaresiz hissedebilirsiniz. Zaman içinde vajinusmus sizi farklı düşüncelere itebilir.

Vajinismus hastalığınız nedeniyle kendinizi diğer kadınlardan farklı hissedebilir hatta çok sevdiğiniz eşinizi bile "Acaba eşim doğru insan mı?" diye kendi kendinize sorgulayabilirsiniz. Küçücük çocukların bile yaptığı birşeyi, yetişkin bir birey olarak nasıl yapamadığınızı sorgularken, bir taraftanda kendinize kızmakta ve kendinizi pasifleştirmektesinizdir. Hatta vajinismus tedavileri alıp, bu probleminizi çözemeyip kendinizi bu şekilde kabul etmeye başlamışsınızdır. Vajinismusu omuzunuzda bir yük olarak taşırken, kaybettiğiniz özgüven ve benliğiniz nedeniyle huzursuz bir yaşam sürmektesinizdir.

İlk başta geçer, kendimiz yapabiliriz sanmıştık ama her defasında olmadı, normal zamanda yapacağım diyordum ama ilişki anında kendimi kasıyor ve eşimi itiyordum.

Herkes neden bebek yapmıyorsunuz dediğinde "henüz düşünmüyoruz" diyordum ama aslında okadar çok istiyordum ki, Bebeği olan arkadaşlarımla görüşmek istemiyordum.  Okadar içime kapandım ki, kendime olan güvenimi yitirdim.

vajinismus tedavisi istanbul


Vajinismus olmanın ne demek olduğunu sadece, vajinismus olan biri anlayabilir. Herkes bizi en mutlu ve örnek çift olarak görüyordu, oysa biz gece olduğunda örnek veya mutlu bir çiftten başka herşeydik.

Vajinismusu yenmek için birçok şey denedim. Kızlık zarımı operasyonla aldırdım ama vajinismusu yenemedim. Farklı reçeteler uyguladım olmadı, vajinismus nedeni ile bunalıma girdim...

vajinismus  tedavisi avusturya


Herkes bizi mutlu ve aşık bir çift olduğumuzu düşünürken, aramızda ne gibi bir sorun olduğunu kimse bilmiyordu. Vajinismusu yenmek için kızlık zarımı aldırdım ama sonrasında da vajinismusum devam ediordu.Vajinismus hastalığını yenmem gerekiyordu yoksa eşimden boşanacaktım.

Vajinismus tedavisinden sonra o içine kapanık kız, her küçük şeyden agrasifleşen, pireyi deve yapan insan gitti, yerine huzurlu bir kadın geldi...

vajinismus almanya


Vajinismus yüzünden eşimle ayrılmak üzereydik, bebek artık benim için hayal bile değildi.

vajinismuslular gebe kalabilir mi

Vajinismus yüzünden hayatımda imkansız gibi görünen bebeğime geçen yıl kavuştum. Şimdi bir bebeğim daha oluyor...

vajinismus hastası hamile kalabilir