Vajinismus Sorununu Çözmek İçin 16 Neden

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu tarafından yazıldı..

vajinismusu çözmelisinizVajinismus, hayatınızın her alanında değişik sorunlarıda karşınıza çıkarır. Sizi, eşinizi ve evliliğinizi olumsuz etkiler. O yüzden hayatınızın, evliliğinizin izleyicisi değil, yöneticisi olun. 

Vajinismus sorunuyla ilk karşılaşmanız, ilkgece korkusuyla başlar ve eşinizle ilişkiye giremeyip zaman içinde ilkgece korkunuzu haftalardan aylara, yıllara yayılır. 

Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Eşinizle birbirinizi sevmenize ve anlaşmanıza rağmen zamanla en küçük sorun dahi tartışma ve kavgaya dönüşmeye başlamaması için vajinismus problemini yenmelisiniz.


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Emine Hanımın Vajinismus Hakkındaki Yorumları

Hayatında iki büyük korkusu vardı. İlk gece ilişkiye girmekle ilgili ve doğum yapmak. Altı yıllık beraberlikten sonra severek evlendiği adamla vajinismus problemi yaşıyordu. Kocası vajinismusla yaşamayı kabul ettiği halde, emine hanım kendini hep eksik ve yarım hissediyordu. İlişkiye girerse öleceğini sanıyordu. 
"Vajinismus nedir? , Neden cinsel ilişkiye giremiyorum? " sorularına yanıt arayanlar için Emine öğretmenin vajinismusla ilgili yaşadıklarını bir bilgilendirme amaçlı sizle paylaşıyoruz.

Emine-ogretmen-5y

Vajinismus Tedavisi  İstanbul - Yönetici Özge Hanımın Vajinismus Nedir İle İlgili Yorumları

"Evliliğimizin başlarında ufak ve önemsiz gözüken vajinismus, çevremizin ve eşimin bebek isteğiyle içinden çıkılmaz bir durum almıştı. Herşeyi kafama takmaya başlamıştım. Arkadaş çevremden gebelik ve bebek haberleri aldığımda kendimi kötü hissediyordum. Etrafıma mutluluk oyunu oynamaktan bunalmıştım. Vajinismus problemini çözdükten sonra keşke vajinismusu daha önce çözseydim dedim. Hayatımda başka bir boyuta geçtim, şimdi sırada annelik var..."

vajinusmus ilişkiye giremiyorum

Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Evliliğinizde çok mutluyken, belkide ismini bile duymadığınız bir neden yüzünden, vajinismus sizi ayrılma veya boşanma aşamasına götürmemesi için vajinismus hastalığınızdan kurtulmalısınız.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Melike Hanımın Vajinismus Nedir  İle İgili Yorumları

"Evlendiğim andan intibaren cinsellik hep bir sorun oldu... Vajinusmusun başıma geleceğini ummazdım... Eşimle ilişki öncesi herşey yolundayken, bu defa olacak diye düşünürken, gene ilişkiye giremiyorumdum

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

... Eşimden boşanma kararı aldım. Kendime ayrı bir ev kiraladım ve orada kaldım. Zamanla eşimi çok sevdiğimi farkettim ve eve geri döndüm. Vajinusmus problemini çözmek için adım attım ve vajinismus tedavisine başladım. Vajinusmusu çözdükten sonra daha önce nasıl ilişkiye  giremediğimi anlayamadım. İlişkiye girmek çok kolay ve doğalmış..."

 vajinusmus tedavisi ankara

Vajinismus Tedavisi Malatya - Öğretmen Aslı Hanımın Vajinismus Nedir İle İgili yorumları

"Vajinismus nedeniyle boşanmayı bile göze almıştım... Vajinismusun adını daha önce hiç duymamıştım... İlk gece ile ilgili, her genç kız gibi korkularım vardı... Her ilişki denemesinden sonra küsüp konuşmuyorduk... Her ilişki denemesinde, bu defa ilişkiye girebileceğim diyordum ama başaramıyordum, kilitleniyordum... Vajinismus tedavisinin ardından problemimi çözdükten sonra hayatımın en güzel gecesiydi, vajinismusu yendiğime inanamadım. Bu kadar kolay mıydı? evet bu kadar kolay ve basit..."

vajinismus tedavisi mardin


Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Çevreniz size çocuk sormaya başlayınca bunalıp, karamsar, neşesiz, yaşamayı bile istemeyen bir ruh durumuna düşmemek için ve "bazen evlenmeseydim" diye sorgulamamak için vajinismus probleminizi yenmelisiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Satış Danışmanı İmran Hanımın Vajinismus Nedir İle İgili yorumları

"Vajinismus problemini yalnızca kendim yaşıyor sanıyordum. O yüzden de kimseyle vajinismus hastalığımı paylaşamıyordum. Çevrem bebek sormaya başlayınca daha bi sıkılıyordum. Zaman zaman keşke evlenmeseydim diye düşündüğüm zamanlar oluyordu. Vajinismus hastalığı yüzünden ayrılmak düşüğncesi beni üzüyordu... Vajinismus tedavisinin ardından problemimi çözdükten sonra ilk önce inanamadık, beynimizde vajinismusu ne kadar büyüttüğümüzü anladık."

vajunusmus


Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Hayatınızda size imkansız gelen çocuğa kavuşabilmek için vajinismus hastalığını yenmelisiniz..

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Ev hanımı Işık Hanımın Vajinismus Nedir İle İgili yorumları

"Eşimle boşanmak üzereyken vajinismus problemimi çözüp, anne olabileceğimi hiç düşünmüyordum. Vajinismus hastalığı yüzünden umutsuz ve mutsuzdum... Vajinismus hastalığı nedeniyle güvenimi, huzurumu,mutluluğumu ve eşimi kaybetmiştim.... Vajinismus tedavisi ardından sorunumu yendikten sonra kaybettiklerimi geri kazanıp, hayallerini bile kuramadığım mucizeyi yaşadım. Ben şuan hem erkek hemde kız annesiyim..."


 


 


 


Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Vajinismus probleminizi zamana bırakıp çözümü ertelerseniz, nasıl geçtiğini algılayamadığınız yıllarınıza neden olur. Yaşayacağınız hoş ve güzel günlerinizi çalmamaları için ve çoğu zaman "keşke evlenmeseydim de vajinismus yüzünden bu sıkıntılara düşmeseydim" dememek için vajinismus probleminizi yenmelisiniz.

"Vajinismus hastalığını hep erteledik, görmezden geldik. Zamanla vajinismus yüzünden olur olmaz herşeye kızıyor, hıncımıda eşimden alıyordum. Daha önceden ne zaman anne olacaksın diye sorduklarında onlara sinirleniyorken şuan bebeğin olsun diye dua edenlere önceden söyleyemediğim inşallah duasını ediyorum..."

vajinusmus istanbul


Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Evlenmeden önce ilk gece sendromunuzu tahmin edip, evlendikten sonrada bu vajinismus problemini taşıyorsanız, gecelerinizi göz yaşı ve hüsranla geçirmemeniz, eşinizi ve kendinizi yıpratmamak içiin vajinismus probleminizi yenmelisiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Bankacı Tülay Hanımın Vajinismus Nedir İle İgili Yorumları

"Vajinismus hastalığı benim için kabustu... Evlenmeden önce ilk gece sendromumun olacağını düşünüyordum fakat evlendikten sonra böyle birşey yaşamam diyordum... Sabahları uyandığımda, bu defa iyi geçecek diye kendimi motive etsemde, gece olduğunda sonu hep kötü oldu... Vajinismus tedavisinden sonra ilk ilişkiye girdiğimi gerçekten tam anlamadım bile. Şuanda vajinismus hastalığı yüzünden kendimi ve eşimi üzdüğüme yanmaktayım..."

ilk gece korkusu

Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Vajinismus hastalığı nedeniyle kaybettiğiniz özgüveninizi ve benliğinizi geri kazanmak ve sırtınızdaki tüm yükten kurtulmak için vajinismus hastalığınızı yenmelisiniz. 

Vajinismus Tedavisi Kocaeli - Öğretmen Havva Hanımın Vajinismus Nedir İle İgili Yorumları

"3 senedir vajinismus hastalığı nedeniyle büyük problemler, gözyaşları ve tartışmalar yaşadım. Bundan sonra vajinusmusu yenemeyeceğimi düşünüp, kendimi bu şekilde kabul etmeye başlamıştım. Halbuki vajinismus hastalığını çözdükten sonra artık gereksiz yere gülümsüyorum, sevgilimde de bu neşeyi görünce mutluluğum daha da artıyor..."

ilk gece korkusu istanbul


 Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Vajinismus probleminizi kabul etmeyip, kendinize konduramayıp hergün üzülmek yerine, beraberliğinizde sebepsiz birbirinize gülümsemek ve bir çocuğun hayalini kurmak için vajinismus hastalığını çözmelisiniz.

Vajinismus Tedavisi  İstanbul - Editör Esin Hanımın Vajinismus Nedir İle İlgili Yorumları

"Eşimin hayalini yıllarca kurmuş bir kadın olarak ilk gece sendromunu yaşayıp ve vajinismus problemini kendime asla yakıştıramadım. Kocam vajinismus problemimle yüzleşmeme yardım etti ancak benim hiç umudum yoktu. Vajinismus problemimi kabullenmem 10 ayımı aldı. Halbuki kısa zamanda vajinismusu tedavisinden sonra sorunlarımı giderip bebek planları yapıyoruz..."

vajinusmus istanbul

 • Vajinismus hastalığı nedeniyle yaşama küskün, herkese kızgın ve hatta kendine kızan birisi olmamak için vajinismus probleminizi yenin.

Vajinismus Tedavisi  Muğla - Öğretmen Canan Hanımın Vajinismus Nedir İle İlgili Yorumları

jinekolog istanbul


Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Kocanız sizinle büyük bir beklenti ile evlenmiştir ve sizi aşıktır ancak vajinismus hastalığınız nedeniyle sizinle daha çok  yakınlaşması gereken bir dönemde, zamanla birbirinizden uzaklaşmaya başlayabilirsiniz. Eşiniz zamanla huzursuz ve mutsuz olabilir.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Melike Hanımın Eşinin Vajinismus Nedir İle İlgili Yorumları

"Eş gözüyle vajinismus; evliliğimizin birinci yılının sonununda vajinismus nedir sorusunun cevabını anladık. Vajinismus hastalığının zamanla geçeceğini düşündük ancak beraberliğimiz vajinismus nedeniyle yara aldı... Eşimin ilk gece korkuları sebebiyle, ilişkiye giremeyeceğini hissetmesi sonucunda, boşanmanın eşiğine geldik... Bir erkek eş için oldukça zor bir an... Önce büyük bir hevesle evleniyorsunuz ama hiç aklınıza bile gelmeyecek vajinismusla tanışıyorsunuz. Eşinizi çok severken, eşinize yakınlaşmanız gerekirken zamanla ondan daha da uzaklaşıyorsunuz. Sonunda yorulup, umutsuz ve huzursuz bir sürece giriyorsunuz..."

vajinusmus tedavi ankara

"Bir erkek eş gözüyle vajinismus problemimizi yıllardır çekip, bunu çözmek için bir çok yola başvurup hepsi hüsranla sonuçlanınca bizde olumsuz etkiler yarattı ve bu sorununda böyle gitmeyeceğini biliyordum. Uygun bir vajinismus tedavisi ile bu illetten kurtulduktan sonra şimdi çocuk düşünüyoruz, hayal gibi..."


Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Kocanız ilişkiye girememe korkularınız nedeniyle size anlayışlı olabilir. Ancak "neden benim korkularım yüzümden, kocam bu vajinismus hastalığının getirdiği problemlerle yaşasın" diye düşünmemek ve vajinismusun getireceği sorunları yaşatmamak için vajinismus problemini yenmelisiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Grafiker Talin Hanımın Vajinismus Nedir İle İlgili Yorumları

"Vajinismusl hastalığı nedeniyle yıllarım kabus gibi geçerken ve beni üzerken, vajinismus problemini çözdükten sonra anladım ki  bu işin bu kadar basit olduğunu anladım ve artık gebelik planları yapıyoruz..."

izmir vajinismus tedavisi

Vajinismus Tedavisi Kıbrıs - Turizmci Cağla Hanımın Vajinismus Nedir İle İlgili Yorumları

"Vajinismus problemim nedeniyle kendime olan özgüvenimi yitirmiştim. Kendimi hep eksik ve uzursuz hissediyordum. Çok iyi bir eşim vardı ve vajinismus problemime sabretmişti. ancak artık onunda yapabileceği birşey kalmamıştı. Artık onunda umutsuz olduğunu görüyordum."

vajinismus tedavisi kıbrıs


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Kezban Hanımın Vajinismus Nedir İle İlgili Yorumları

"Evliliğimi olumsuz etkileyen vajinismus problemimden kurtuldum ve artık anne olmaya hazırlanıyorum..."

vajinusmus tedavisi istanbul


Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Evliliğinizin başında vajinismus nedeniyle balayınızı kötü geçirebilirsiniz. Oysa ki gerçek balayınızı yaşamak için vajinismus probleminizi yenmelisiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Ebe Hemşire Pınar Hanımın Eşinin Vajinismus Nedir İle İlgili Yorumları

"Ebe hemşire olup, binlerce kez doğum yaptırmama rağmen vajinismus nedeniyle balayım tam bir kabus oldu... Belkide neden korktuğumuzu bilmeden aylarca işkence çekmek yerine, vajinismus hastalığınızı yenip, bu muydu aylarca çektiğim işkence diye kendi kendinize sorabilirsiniz..."

ilk gece korkusu hemşire

Vajinismus Tedavisi Almanya - Deniz Hanımın Vajinismus Nedir İle İlgili Yorumları

"Vajinismus problemim yüzünden kendimizi gerçek anlamda evli hissedemedik. Oysa ki kendime güvenerek ve diğer hemcinslerimden bir farkımın olmadığını düşünerek vajinismus problemimi çözdükten sonra gerçek anlamda evli olduğumuzu anladık. Daha önce yaşadığımız kötü balayını ve sonrasını unuttuk, tatilimiz gerçek bir balayına dönüştü..."

vajinismus nedir


Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Evliliğinizde bebek planınızı rahat bir şekilde yapabilmek için vajinismus hastalığınızı yenmelisiniz.

Vajinismus Tedavisi  Muğla - Öğretmen Bilge Hanımın Vajinismus Nedir İle İlgili Yorumları

"Vajinismus hastalığınız nedeniyle kendinize olan güveninizi kaybetmişsinizdir. Vajinismus probleminizi çözdükten sonra bile vajinismustan kurtulduğunuza inanamazsınız... Artık rahatça bebek planları yapabilirsiniz..."

vajinusmus tedavisi izmir


Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Evliliğinizi vajinismusla sürdürürken zaman içinde vajinismus içinden çıkılmaz bir hal alır. Gece olsun istemezsiniz. Eşiniz her nekadar anlayışlı ve sabırlıda olsa onun desteğini kaybetmemek için vajinismus problemini yenmelisiniz...

Vajinismus Tedavisi  Marmaris - Öğretmen Senem Hanımın Vajinismus Nedir İle İlgili Yorumları

"Vajinismus problemimizi, nasıl olsa birgün olur çözeriz hissiyle erteledikz. Zaman içinde küçük problemler kavgaya dönüşmeye başladı. Herkes kocasıyla mutlu mesut yaşayıp, hayatına devam ederken, ben gerçekten çok mutsuzdum... Oysa ki vajinismus hastalığımı yendikten sonra bebek planları yapmaya başladık."

Senem


Vajinismus probleminizi yenmelisiniz. Çünkü;

 • Diğer kadınlardan hiç bir farkınızın olmadığını görmeniz için vajinismus probleminizi çözmelisiniz.

 


 


Vajinismus Tedavisi  Kıbrıs- Ev Hanımı Neval Hanımın Vajinismus İle İlgili Yorumları

"Sonunda bende diğer kadınlardan hiçbir farkımın olmadığını anladım. Genç kızlığımdan beri oğlum olursa adınız kayra koymak istemiştim. İnşallah bebeğimiz olacağı haberini de sizi veririm..."

vajinismus